Mobil Uygulama Yazılımı Nedir?

Cep telefonu ve tabletlerde kullanılabilmesi için özel olarak geliştirilen yazılımlardır. Yani bir mobil cihazda çalışan tüm uygulamalar özel yazılımlar sayesinde geliştiriliyor. Bu cihazlarda mobil yazılımların işletim sistemine göre cihazlar geliştiriliyor. En yaygın olarak kullanılan mobil yazılım seçenekleri IOS, Android ve Windows tabanlı işletim sistemleridir. Bu yazılımlar ile aklınıza gelebilecek her türlü yazılım mobil cihazlarda çalışabilir.Neden Mobil Uygulamaya İhtiyacım var?

Mobil cihazlar hayatımıza girdiği günden beri, uygulamalar her gün daha akıllı hale geliyor. Aynı zamanda kullanıcıların mobil cihazlarıyla geçirdikleri vakit de her geçen gün artmaya devam ediyor. Kullanıcılar mobil cihazlarda geçirdikleri vaktin önemli bir kısmını da mobil uygulamaları kullanarak geçiriyor. Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar mobil cihazlarında geçirdikleri vaktin ortalama %70’ini mobil uygulamaları kullanmak için ayırıyor. Mobil uygulamaların web sitelerinden daha hızlı ve kolay kullanıma sahip olması kullanıcıları mobil uygulama kullanmayı cazip hale getiriyor.Mobil Uygulama Yazılım Avantajları Nelerdir?

  • Mobil uygulama yazılım hizmet verdiğiniz sektörde rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlıyor. Rakiplerinizi sosyal medya ve web sitesi yanında mobil uygulamalar ile de geride bırakabiliyorsunuz.
  • Ürün ve hizmetlerinizi mobil uygulamalar üzerinden direkt olarak pazarlayabilirsiniz.
  • Mobil uygulama yazılım ile müşteri kitlenize direkt olarak ulaşabilir ve anlık bildirimlerle onlarla her zaman iletişim kurabilirsiniz.
  • Mobil uygulamalarınızla ürün ve hizmetlerinizi ücret ödemeden insanlara ulaşabilirsiniz.
  • İşletmeler mobil uygulamalar sayesinde marka bilinirliğini de arttırabilir.

İletişime Geç

Yorum Yap